5 прости обяснения за лозарството

Актуално Държавен Фонд Земеделие Земеделие Министерство на земеделието,.

Когато искаме да обработваме лозето с машини и имаме тази възможност, трябва да знаем с каква техника да се снабдим, така че тя да бъде ефикасна и не много скъпа.

Охладеното през нощта и обрано сутрин грозде, ферментира по-трудно, затова е препоръчително за беритбата му да се използват по-топлите часове от деня.

е. обръщането на почвения пласт, като се осигурява надеждна защита на почвата от водна и ветрова ерозия и се постига равнинност на междуредията в напречна посока, необходима за следващите механизирани операции и процеси и особено при използването на гроздокомбайните.

Асеновград Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Хасково Шумен Ямбол

При много слаб растеж на лозите за една година не трябва да се оставят никакви гроздове. Появилите се реся се премахват още през пролетта. За да се облекчи формирането, прилага се частична резитба. При това не трябва да се забравя, че възстановяването на лозите само с помощта на резитбата е невъзможно. Едновременно с това трябва да се прилагат всички необходими агротехнически мероприятия и на първо място добра обработка на почвата и торене.

Това води до трудна превенция на болестите особено през лятото, до прекомерно слънчево огряване и създаване на неблагоприятни условия за узряване на гроздето.

Когато подложката и калемът са с различна дебелина, тогава трябва да направите друго. Обикновено това се случва при стари, измръзнали лози, които искате да облагородите или пък да им смените сорта. Трябва отново да почистите пръстта около пръчката, отрежете мястото на старата спойка. лозя Почистете кората и отрежете пръчката. Тук трябва да сложите поне два калема в двете противоположни страни на подложката, като направите разцепи за клинчетата. Можете да работите и с единичен калем.

В бежовия - какво ще предстои през следващата година. Резитба на части при лоза и асма, извършена правилно, допустимо и неправилно Най-простата схема, която много бързо и лесно ориентира как да изглежда лозата преди и след резитба Всички пръчки трябва да се нарежат, съберат, изнесат и изгорят, - само така няма да стават причина за заразявания през наближаващата вегетация

Флекси (гъвкави) резервоари за вода (питейна и дъждовна)

Това налага дискуването да се редува с разрохкване и периодично да се изменя дълбочината на работа.

Те могат да се агрегатират към почвообработващи машини или към собствена рама отстрани на трактора.

Всяка година много хранителни вещества от почвата се извличат с прибирането на реколтата и изрязаните пръчки. Калиевите, фосфорните и азотните минерални торове се заравят през пролетта, при обработване на почвата.

На зелено можете да присаждате лози по време на вегетацията на растенията в срок от края на май до средата на юли. Този срок позволява ако не успеете в началото на периода или пък присаждането е неуспешно, да повторите операцията.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 прости обяснения за лозарството”

Leave a Reply

Gravatar